Homofobik Türk çeteye İngiltere’de ceza yağdı

İngiltere’de yaşayan 9 kişilik Türk çetesi, bir gece kulübünden çıkan eşcinsellere asitle saldırdı. 5 Mayıs 2018’de arabalarında bekleyen Türk çete üyeleri kulüpten çıkan bazı kişilere fiziksel şiddet uyguladı, suratlarına asit sıktı ve ardından homofobik sloganlar atarak olay yerinden kaçtı. “Hackney mahallesini yönettiklerini” iddia eden çete üyeleri, tutuklandı ve toplam 60 sene hapis cezasına çarptırıldı.

Polisin yayınladığı videoda çete üyelerinden Hüseyin Önel‘in kulüpten çıkanlara kendini korumak için ağzını kapayarak bir sıvı spreylediği görülüyor. Diğer çete üyeleri kaçmaya çalışan insanlara yumruk ve tekme atıyor. Mehmet Tekağaç ise suratına gelen “tehlikeli madde” sebebiyle sermsemlemiş ve gözleri kapalı bir şekilde dengesiz duran kişiye bir yumruk atıyor.

Daily Mail’in aktardığına göre çete üyeleri bir kişinin saldırıyı kameralara çektiğini fark edince o kişiye saldırdı. Saldırıyı kameraya alan kişinin göz çukuru kırıldı ve gözlerinde kimyasal yanıklar oluştu.

Saldırıyı gerçekleştiren Türk çete saldırının ardından arabaya binip kaçarken homofobik sloganlar attı ve “Hackney’i biz yönetiyoruz” dediler.

Polis tarafından gözaltına alınan homofobik çeteciler, mahkeme tarafından suçlu bulunup tutuklandı.

Kaynak: T24

Related posts

Yorum Yap