Pembe Hayat Dilek İnce Giysi Bankası Dayanışmaya Çağırıyor

Sizlerden gelen desteklerle faaliyetlerini sürdüren giysi bankamız, talep edilen ihtiyaçlar doğrultusunda yardımlarınızı bekliyor.

Dilek İnce Giysi Bankası Neler Yaptı?

25 Kasım 2014’te Ankara’da açılışının yapıldığı Dilek İnce Giysi Bankası bugüne kadar yaklaşık 340 kişiye giysi desteği sundu. 3 ayda bir ihtiyaç sahibi trans mahpuslara giysi yardımında bulunan Pembe Hayat, 2017 yılı boyunca da 16 farklı şehire, kargo ile gönderi gerçekleştirdi. Trans mahpusların yanı sıra ihtiyaç sahibi translara da destek sunuldu. 2017 yılı itibari ile İstanbul, Eskişehir, Samsun, Tekirdağ, Alanya, Antalya, Bingöl, Sakarya, İzmir, Rize, Bolu, Kocaeli, Tarsus, Adana, Ankara, Afyon gibi birçok şehirde bulunan transların talepleri üzerine giysi yardımı gerçekleştirildi.

Dilek İnce Kimdir?

Dilek İnce, Eryaman Davası sürecinde müdahil olan ve verdiği mücadele sonucunda nefret cinayetine kurban giden 2 çocuk annesi bir trans kadındı. Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, nefret cinayetine kurban giden derneğin kurucu üyesi Dilek İnce’nin adını yaşatmak için bir Giysi Bankası oluşturmuştu. O tarihten bu yana kesintisiz çalışmalarına devam eden Giysi Bankası özellikle trans mahpuslarla dayanışmaya devam ediyor.

Yürütülen destek faaliyetlerinin kayıt altına alınarak bir envanterinin oluşturulması sağlanıyor. Bu envanter kapsamında ortaya çıkan ihtiyaçlar belirlenerek, çeşitli çözüm yolları ile ihtiyaçların karşılanması sağlanıyor.

Nasıl Destek Sunabilirim?

Dilek İnce Giysi Bankası tamamen sizlerden gelen bağışlarla oluşuyor. Trans mahpuslardan gelen talepler doğrultusunda Giysi Bankası’nda şu anda pek çok eksik ve ihtiyaç bulunuyor. Sizde destek sunmak isterseniz;

danisma@pembehayat.org mail atabilir ya da 0312 433 85 17 / 0532 462 17 05                                                  telefonları arayarak adresimizi alıp kargolarınızı yollayabilirsiniz.

 

Ortaya çıkarılan ihtiyaç listesi ise şu şekilde;

Her bedenden kadın iç çamaşır;

Kilot

Atlet

Sütyen (dolgu olursa iyi olur.)

 

Her bedenden erkek iç çamaşırı;

Boxer

Atlet

Erkek ve kadın çorabı

Büyük numara topuklu ayakkabılar (40, 41, 42, 43…)

Erkek ayakkabıları

Günlük kadın kıyafetleri;

Tişört

Etek

Tunik

Elbise

Tayt

Pantolon

Şort

Günlük erkek kıyafetleri;

Tişört

Pantolon

Gömlek

Kadın ve erkek eşofman

Havlu

İhtiyacı olan translar için peruk.

 

Çizim / Aslı Alpar

Haber / Demhat Askoy

Kaynak: PembeHayat

ETİKETLER

Related posts

Yorum Yap