Şiddetsiz Eylem Atölyesi 7: İlişkilerde Şiddet

“Şiddetsiz Eylem Atölyesi”, direniş ve dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerde, kendi köşesinde “Ne yapabiliriz?” diye düşünen herkesi bir araya getirmeyi amaçlıyor. Şiddetsizlik Merkezi ve Düşünce Suç(!?)una Karşı Girişim’in birlikte düzenlediği atölyenin ana izleğini Gene Sharp’ın “Şiddetsiz Eylemin Politiği” kitabındaki tartışma oluşturuyor: Şiddet kullanmaksızın, etkin eylem nasıl gerçekleştirilebilir?
Her ayın üçüncü Pazar günü, sivil toplumun farklı alanlarından gelen, farklı eylem yöntemlerini deneyimleyen aktivistler, akademisyenler ve hukukçuların tecrübelerini aktaracağı atölyelerde, hem beraber fikir üretmek, hem de haklarımızı, kendimizi savunma yöntemlerini öğrenmek için bir araya geliyoruz.

Yaz arasından sonraki ilk buluşmamızda, şiddete karşı dayanışma ağlarını, farkındalığı ve savunma yöntemlerini geliştirmek için etkin kampanyalar yürüten Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği’nden Nurgül ile Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı gönüllüleri Hazal ve Burcu ile “ilişkilerde şiddet”i konuşacağız. Flört, evlilik, partnerlik, sevgililik; farklı ilişkilerde şiddeti nasıl tanımlarız? Şiddet karşısında ne yapılabilir, nasıl savunma mekanizmaları geliştirilebilir? Flört şiddeti nedir, ilişkide güven nasıl olur? Bireyler arası şiddetin yoğunlaştığı şu günlerde iktidar ilişkilerini birey ölçeğinden dönüştürmek ve güçlü bir dayanışma geliştirebilmek için sizleri de bizimle tartışmaya davet ediyoruz.

Aklınızın karamsarlığını, iradenizin iyimserliğini de alıp gelin!

Hakkımızda daha fazla bilgi için:

Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı
https://www.morcati.org.tr/tr/tanisalim/oykumuz

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği
http://cinselsiddetlemucadele.org/

Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Merkezi
http://siddetsizlikmerkezi.org/

Düşünce Suçuna Karşı Girişim
http://www.dusun-think.net/

Ücretsizdir
18 yaş sınırı vardır
60 kişi kapasitelidir

Related posts

Yorum Yap